Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak kozy i owce krajobraz rajski pielęgnowały
Skąd jednooki Cyklop pochodzi? I czemu był samotnym olbrzymem co pieczę nad stadem kóz i owiec trzymał a od ludzi stronił?

 

Jak kozy i owce krajobraz rajski pielęgnowały

 

Patrze, że dolinę te miłe manowce

Śnieżnym okryte runem napełniają owce;

Widać chaty i stanie, gdzie się kryą trzody,

Iw koło otoczone drzewami zagrody.

 

Pierwszy biblijny pokarm bogów na ziemi to ser wino oliwki i migdały zapewniane przez niewolników lub półboskie hybrydy tworzone w jakimś konkretnym celu lub dla misji. I zanim ser zdobył popularność w stopniowo popadającym w hedonizm miejski rozwijającego się mocno Cesarstwa Bizantyjskiego i zanim Rzym stał się kolebką doprawiania miękkich serów wonnymi ziołami, suszonymi pomidorami i czosnkiem około 2000 lat p.n.,e. pastersko serowarski slow foodowy ruch przybył w ciepłe rejony Rzymu i tam się rozgościł. Pokonał drogę od polskich Łużyc 7000 lat pne., i zawędrował w rejony Sumeru do starożytnej krainy leżącej w południowej części Mezopotamii, czyli w dzisiejszym Iraku i Kuwejcie.

 

Ewolucja wiosek pozwoliła na powstanie miast państw świątynnych a z łowców zbieraczy powstali pasterze i rolnicy.

 

Wiele świątynnych miast państw powstało w wyniku ewolucji wiosek istniejących tu dużo wcześniej. Kimkolwiek byli ci ludzie, już przed 5000 pne przenieśli się ze społeczeństwa łowców-zbieraczy do społeczeństwa agrarnego i pierwsi mleko owiec i kóz na wyborne sery przerabiali. Zwierzęta niejako przy okazji pomagały ujarzmiać bezkres zielonego oceanu traw, darni i runa leśnego mleko pożywne produkując naturalnie.

 

MEZOPOTAMIANIE OGÓLNIE, A ZWŁASZCZA SUMEROWIE, WIERZYLI, ŻE CYWILIZACJA BYŁA WYNIKIEM ZWYCIĘSTWA BOGÓW NAD CHAOSEM

 

Skoro więc cywilizacja odniosła wielkie zwycięstwo i skoro w Mezopotamii zapanował już porządek, ład i harmonia a słowo ciałem się stało to należy przypuszczać, że to inżynierowie krajobrazu po transferze wiedzy z Łużyc zapanowali nad otoczeniem i przestrzenią dzięki kozom, owcom i bawołom, które najpierw służyły człowiekowi jako mechanizacja w rolnictwie a czasem jako obiad mimo, iż latające Vimany bogów ojców posiadały napęd antygrwitacyjny i cichcem kursowały między planetami, co wiele lat później i w całkiem innym celu było przez ludzi Hitlera w tajnym programie Bell wykorzystane.

 

                    A jednak kosiarek nie mieli...

 

Widać stwórca(y) miał plan wyższy bo na ziemi ład przestrzenny przy pomocy kóz i owiec raczył był zakładać czyli ludzkimi rękoma się to odbywało. Widać miał On na uwadze ciszę, spokój, ład i harmonię. Dopiero nieco później i na północ, a dokładnie na Bałkanach jakieś 2000 lat p.n.e. bawoły podniosły swą mleczność do poziomu kozy i zostały … pierwszymi krowami. Stało się tak dzięki sumiennej pracy hodowlanej wioskowych genetyków walczących o mleczność gatunków po boskiej transfuzji wiedzy serowarskiej i chęci zażywania tego specjału.

 

Skąd jednooki Cyklop pochodzi? I czemu był samotnym olbrzymem co pieczę nad stadem kóz i owiec trzymał a od ludzi stronił?

 

Ażeby ludzie pożytek mieli z mleka greccy bogowie projekt na innowację w przetwórstwie złożyli, wzięli dofinansowanie na Cyklopa, który pierwszy poznał się na serach i serwacie co w dzbanach wszedzie stajała.

Dali mu całą wyspę niezamieszkałą oraz stada kóz i owiec,

które jednooki olbrzym w jaskini podzielonej na małe zagródki trzymał.

Gdzie moc sera i serwatki po kontach poukładano aby

głód i pragnienie módz godnie ugasić.

Był jednooki gigant stworzeniem wszak boskim choć dziwacznym

co potrafił gołębim swym sercem olbrzyma los bakterii i drożdży mlekowych zrozumieć. Ład i harmonię krajobrazu założył na wyspie bezludnej z czego mleka moc pożywnego i tłustego zmarnować nie godna więc

W koszach wiklinowych sery cedził i wygniatał

Hacap znał był ów olbrzym i dróg białych z szarymi nie krzyżował, a że silny był to głazem wielkim wejście do jamy zastawiał na noc i na czas serów warzenia łapska swe ogromne w morzu słonem moczył.

Tak to małe przeżuwacze pomogły bogom Grecji, Sumeru i Edenu rajski krajobraz pielęgnować, przez zielska spożycie namiętne i prace polowe bawołów. A że to diabelskie stworzenie jak niektórzy powiadają inteligentne są nie lada i przekorne mocno nadokuczać lubiące. Miotłą i gazetą nie pogardzi gdy braki celulozy w diecie uzupełnić pragnie lub ciekawość zaspokoić. Znakiem bóg i diabeł w jednej graja orkiestrze by mleko pełne wonią łąk zielonych przesycone do Serowni Zagaje wzorem Cyklopa dostarczać i tam wyrobu prawdziwych kozich, owczych, krowich, serów od Kuterów oczekiwać.  ser Marcin 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl